DS-2DE4215IW-DE

DS-2DE4215IW-DE

2 Мегапиксели IP PTZ Камера, 100м IR, DarkFighter Technology, 5мм-75мм објектив, 15x Оптички зум,16х Дигитален зум
Видео чип: 1/2.8″ Progressive Scan CMOS
Агол на гледање: 53.8° to 4°
Резолуција: 1920×1080@30fps
Компресија на слика:H.265+,H.265 ,H.264+,H.264, слот за Micro SD/SDHC/SDXC до 256Gb
Поддржува Smart настани: детекција на преминување линија,на провала, детекција на лице,промена на сцена, отстранување на објект, детекција на заборавен багаж
120dB WDR, IR Cut филтер со auto switch
Куќиште: Метално
1x RJ45 10M/100M
Отпорна на вода и прашина: IP66 заштита, Анти Вандал (IK10),TVS 2000V
Заштита од грмотевици, пренапонска заштита
Подобрување на слика: 3D DNR, EIS, Regional Exposure, Regional Focus
Мин. илуминација: Color: 0.005Lux@(F1.6,AGC ON)B/W:0.001Lux@(F1.6,AGC ON) 0Lux со IR
Работна температура: -30°C до 65°C
Работен напон: 12 VDC, 2A, Max. 18W
PoE: (802.3af, 36 V to 57 V), 0.6A