DS-2CE76H0T-ITMFS

DS-2CE76H0T-ITMFS

Turbo HD Dome камера,
5 Мегапиксели, 30м IR,
2.8мм/3.6мм објектив
Максимална резолуција: 2560(H)×1944(V)
Агол на гледање: 85.5°(2.8мм), 80.1°(3.6мм)
Со вграден микрофон и трансмисија на аудио сигнал преку коаксијален кабел,
EXIR 2.0 Smart IR домет до 30 метри, 2D DNR, DWDR,
IR Cut филтер со auto switch
Минимална илуминација : 0.01 Lux @(F1.2, AGC ON), 0 Lux со IR
Куќиште: Метално
Отпорна на вода и прашина: IP67 заштита
OSD мени
Работна температура: -40°C до 60°C
Работен напон: 12 VDC
Електрична моќност: максимум 3.7W