DS-2CE76D0T-ITPFS

DS-2CE76D0T-ITPFS

Turbo HD Turret камера,
2 Мегапиксели, HD1080p @25fps, 20м IR,
2.8мм/3.6мм објектив
Максимална резолуција: 1920(H)×1080(V)
Агол на гледање: 106.4°(2.8мм), 79.6°(3.6мм)
Со вграден микрофон и трансмисија на аудио сигнал преку коаксијален кабел,
EXIR 2.0 Smart IR домет до 20 метри, DNR, DWDR,
IR Cut филтер со auto switch
Минимална илуминација: 0.01 Lux @(F1.2, AGC ON), 0 Lux со IR
Куќиште: Пластично,
OSD мени
Работна температура: -40°C до 60°C
Работен напон: 12 VDC
Електрична моќност: максимум 2.7W