DS-2CE76D0T-EXIMF

DS-2CE76D0T-EXIMF

4 во 1 HD-TVI, CVI, AHD, CVBS Dome надворешна камера,
2 Мегапиксели, HD1080p @25fps, 20м IR,
2.8мм/3.6мм објектив
Максимална резолуција: 1920(H)×1080(V)
Агол на гледање: 103°(2.8мм), 82.2°(3.6мм), ICR-Smart IR домет до 20 метри, DNR, DWDR,
IR Cut филтер со auto switch
Минимална илуминација : 0.01 Lux @(F1.2, AGC ON), 0 Lux со IR
Куќиште: Метално
Отпорна на вода и прашина: IP66 заштита,
OSD мени
Работна температура: -40°C до 60°C
Работен напон: 12VDC
Електрична моќност: максимум 4W