DS-2CE17D0T-IT3F

DS-2CE17D0T-IT3F

Turbo HD Bullet камера,
2 Мегапиксели, HD1080p @25fps, 40м IR,
2.8мм/3.6мм објектив
Максимална резолуција: 1920(H)×1080(V)
Агол на гледање: 106.4°(2.8мм), 79.6°(3.6мм),ICR Smart IR домет до 40 метри, DNR, BLC, HLC, DWDR,
IR Cut филтер со auto switch
Минимална илуминација : 0.01 Lux @(F1.2, AGC ON), 0 Lux со IR
Куќиште: Пластично
Отпорна на вода и прашина: IP67 заштита, OSD мени
Работна температура: -40°C до 60°C
Работен напон: 12 VDC
Електрична моќност: максимум 3.9W