DS-2CE16H0T-ITPF

DS-2CE16H0T-ITPF

Turbo HD Bullet камера,
5 Мегапиксели,
2.8мм/3.6мм објектив
Максимална резолуција: 2560(H)×1944(V)
Агол на гледање: 85°(2.8мм), 80°(3.6мм),
EXIR 2.0 Smart IR домет до 20 метри, 2D DNR, DWDR,
IR Cut филтер со auto switch
White Balance: ATW/MANUAL
Подобрување на слика: BLC, HLC
Минимална илуминација: 0.01 Lux @(F1.2, AGC ON), 0 Lux со IR
Куќиште: Пластично
Отпорна на вода и прашина: IP67 заштита,
OSD мени
Работна температура: -40°C до 60°C
Работен напон: 12 VDC
Електрична моќност: максимум 4.3W