DS-2CD4626FWD-IZ/P

DS-2CD4626FWD-IZ/P

2 Мегапиксели LPR камера за препознавање на регистарски таблици и снимање на возила.
Максимална резолуција: 1920(H)×1080(V)@60fps
Видео чип: 1/1.8″ Progressive Scan CMOS
2.8мм до 12мм моторизиран варифокален објектив.
IR домет до 50 метри.
Компресија на слика:H.264/MPEG4/MJPEG
Препознавање таблички набрзина до 120 km/h.
Можност за креирање на листи на возила (Whitelist и Blacklist) со до 2048 таблички.
Слот за micro SD/SDHC/SDXC до 128 GB, 120 dB WDR
Метално кукиште.
1 х RJ45 10M/100M
IP67 заштита
Подобрување на слика:BLC/3D DNR/Defog/EIS
Работна температура: -30°C до 60°C
Работен напон: 12 VDC, 1.2 A, max. 13.3W
PoE: (802.3af, 36 V to 57 V), 0.5 A до 0.3 A, Max: 17.6 W