DS-2CD2T63G0-I5

DS-2CD2T63G0-I5

6 Мегапиксели IP Bullet камера, 50м IR, 2.8мм/4мм објектив
Видео чип: 1/2.9″ Progressive Scan CMOS
Агол на гледање: 97° (2.8мм),78°(4мм)
Резолуција: 3072 × 2048@20fps
Компресија на слика: H.265+, H.265, H.264+, H.264, EXIR 2.0 IR технологија
Куќиште:Mетално
1хRJ45 10M/100M
Слот micro SD/SDHC/SDXC до 128 GB
Отпорна на вода и прашина: IP67 заштита
Smart настани: детекција на преминување линија,на провала,детекција на лица
Подобрување на слика: BLC, AGC, 120dB DWDR, 3D DNR
Мин. илуминација: Color: 0.01 Lux@(F1.2,AGC ON),0.028 Lux@(F2.0, AGC ON),0 Lux со IR
Работна температура: -30°C до 60°C
Работен напон: 12VDC,0.6A, 7W
PoE(802.3af,36V до 57V),0.2A до 0.1A, 8.5W