DS-2CD2063GO-I

DS-2CD2083GO-I

8 Мегапиксели IP Bullet камера, 30м IR, 2.8мм/4мм објектив
Видео чип: 1/2.5″ Progressive Scan CMOS
Агол на гледање: 102°(2.8мм) ,79°(4мм)
Резолуција: 3840×2160@15fps
Компресија на слика:H.265+,H.265,H.264+,H.264
Куќиште:Mетално
1хRJ45 10M/100M
Слот micro SD/SDHC/SDXC до 128 GB
Отпорна на вода и прашина: IP67 заштита,
Smart настани: детекција на преминување линија,на провала,промена сцена,отстранување објект и багаж,детекција на лица
Подобрување на слика:BLC, AGC, 120dB DWDR, 3D DNR
Мин. илуминација: Color: 0.01 Lux@(F1.2,AGC ON), 0.028 Lux@(F2.0, AGC ON),0 Lux со IR
Работна температура: -30°C до 60°C
Работен напон: 12VDC,6W
PoE(802.3af,36V до 57V),7.5W