DS-2CD2063GO-I

DS-2CD2063GO-I

6 Мегапиксели IP Dome антивандал камера, 30м IR, 2.8мм/4мм објектив
Видео чип: 1/2.9″Progressive Scan CMOS
Агол на гледање: 97°(2.8мм) ,78°(4мм)
Резолуција: 3072×2048@20fps
Компресија на слика: H.265+, H.265, H.264+, H.264
Куќиште:Mетално
1хRJ45 10M/100M
Отпорна на вода и прашина:IP67заштита
Smart наста-ни: детекција на преминување линија,на провала, детекција на лице, Аудио влез/излез:1/1
Алармен влез/излез:1/1
Подобрува-ње на слика:BLC,HLC,120dB DWDR,3D DNR
Мин. илуминација: Color: 0.01lux@(F1.2,AGC ON),0.028lux@(F2.0, AGC ON),0lux со IR
Работна температура: -30°C до 60°C
Работен напон: 12VDC,0.6A, 7.5W
PoE(802.3af,36V до 57V),0.3A до 0.2A, 9W