DS-2CD1121-I

DS-2CD1121-I

2 Мегапиксели IP Dome камера, 30м IR, 2.8мм/4мм објектив,
Видео чип: 1/2.7″ Progressive Scan CMOS
Агол на гледање: 114.8°(2.8мм),86°(4мм)
Резолуција:1920 × 1080@30fps
Компресија на слика: H264+,H264, IR Cut филтер со auto switch
Куќиште: метално
1 х RJ45 10M/100M
Отпорна на вода и прашина: IP67 заштита
Подобрување на слика: BLC, AGC, DWDR, 3D DNR
Мин. илуминација: Color: 0.01 Lux @(F1.2, AGC ON), 0 Lux со IR
Работна температура: -30°C до 60°C,
Работен напон: 12 Vdc, 0.3A, Max: 3.5W
PoE (802.3af,36V до 57V), 0.2A до 0 1A
Max: 4-5W