DS-2DE7425IW-AE

DS-2DE7425IW-AE

4 Мегапиксели IP PTZ Камера, 150m IR, DarkFighter Technology, 4.8мм-120мм објектив, 25x Оптички зум,16х Дигитален зум
Видео чип: 1/2.8″ Progressive Scan CMOS
Агол на гледање: 55° to 2.4°
Резолуција: 2560×1440@30fps
Компресија на слика:H.265+, H.265,H.264+,H.264, слот за Micro SD/SDHC/SDXC до 256Gb
Поддржува Smart настани: детекција на преминување линија,на провала, детекција на лице,промена на сцена, отстранување на објект, детекција на заборавен багаж, 120dB WDR, IR Cut филтер со auto switch
Куќиште: Метално
1x RJ45 10M/100M
Отпорна на вода и прашина: IP66 заштита
Аудио влез/излез:1/1
Анти Вандал (IK10),TVS 6000V
Заштита од грмотевици, пренапонска заштита
Подобрување на слика: 3D DNR, EIS, Regional Exposure, Regional Focus
Мин.илуминација: Color: 0.005Lux@(F1.6,AGC ON)B/W:0.001 Lux@(F1.6,AGC ON) 0Lux со IR
Работна температура: -30°C до 65°C
Работен напон: 24VDC, 2.5A
Hi-PoE:(802.3af, 42.5 до 57VDC), 1.41A